Eğitiminiz ve araştırmalarınız için Kanada. Dünya çapında itibar gören akademik vasıflar için Kanada’yı seçin. Güvenilir ve güzel bir ülkede eşsiz bir çok kültürlü çevreyi deneyimleyin. Her yıl 200.000’den fazla başarılı yabancı öğrenci ve araştırmacı eğitim için Kanada’yı seçiyor. Geleceğinizi Kanada’da düşleyin.

Kanada’da eğitim görmek dünya çapında birçok öğrenci için heyecan verici ve yaşamaya değer bir deneyim. Kanada’da eğitim almayı seçen yabancı öğrencilerin hikâyelerini okuyun ya da size en yakın Kanada’da Eğitim Etkinliğine  katılın!

Kanada’da eğitim almak ve araştırma yapmak için atılacak adımlar

  • İlgi alanınıza uygun bir program ve bir okul seçin.
  • Seçtiğiniz dalda Kanada’da eğitim almanın ne kadara mal olacağını öğrenin.
  • Kanada’ya giriş yapmak için okuma izni  ve gerekli diğer belgeler hakkında bilgi edinin.
  • Yüksek başarı gösteren yabancı öğrenciler ve araştırmacılar için burs olanaklarını araştırın.
  • Öğrenciler ve mezunlar için çalışma ve eğitim fırsatları hakkında bilgi edinin.

Neden Kanada?

Kanada’nın eğitim alanındaki itibarı kalite üzerine kurulmuştur ve eğitim sektöründe mükemmelliğiyle tanınır. Kanada referansları dünya çapında değerli addedilir. Uluslararası eğitimciler genellikle araştırma ve işbirliği ortaklıkları için Kanada’yı seçerler. Bu yüzden:

  • Kanada’daki ilkokul ve ortaokul (K-12) öğrencileri sürekli olarak Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı çerçevesinde okuma, matematik ve bilim dallarında ilk beşte yer almaktadırlar. Yabancı öğrenciler ise öğrenci merkezli eğitime odaklı destekleyici ortamlardan faydalanırlar.
  • Kanada Üniversiteleri dünya çapında en iyiler arasında yer almaktadır.  2012 yılında, Shanghai Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 100 üniversite arasında 4; QS World University Rankings’in seçtiği en iyi 50 üniversite arasında 3, en iyi 500 üniversite içinde ise20 Kanda Üniversitesi vardı. Times Higher Education (THE) World University Rankings’de (Times Yüksek Öğrenim (THE) Dünya Üniversiteleri Sıralaması) yer alan 100 üniversitenin ise 5’i, 200 üniversitenin ise 8’i Kanada Üniversitesiydi.
  • Üniversitelerimiz hâlihazırda dünya genelindeki diğer üniversitelerle imzalanmış5,000’i aşkın aktif uluslararası işbirliği anlaşması ile küresel bağlantılara sahiptir.
  • Kanada’daki kolejler, politeknik okullar ve cégeps’ler (genel ve mesleki kolej) endüstri ile bağlantılı, kariyer odaklı, endüstri sorunlarını çözmeye yönelik uygulamalı araştırma olanakları sunmaktadır. Kanada kolejleri mezunlarının %90’ı mezun olduktan sonraki altı ay içinde eğitim gördükleri alanda istihdam edilmekte, işverenlerin %90’ı ise bu çalışanlardan memnun olmaktadır.
  • Kanada’daki dil okulları hem İngilizce hem de Fransızca ileri düzey eğitim, kişisel gelişim ve işe hazırlık alanlarında sunduğu geniş program seçenekleri ile her seviyede dil eğitiminde lider konumdadır.