Kanada’daki Danışmanlarımız

Varol Karslıoğlu
Varol KarslıoğluDirektör ve Eğitim Danışmanı
Orta ve lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finans Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yapı Kredi Bankası’ndaki uluslararası bankacılık deneyiminin ardından kariyerini denetim ve mali işler alanında sürdürmüştür. Uluslarası denetim firması Price Waterhouse Coopers’daki denetçilik kariyerini takiben Sabancı Holding’te murakıplık yapmış, Wella, Tenneco Automotive, Retro Tekstil ve Eroğlu Grubu’nda, mali kontrolör olarak çalışmıştır. Karslıoğlu, Nova Scola’nın kurucu ortağı olmasının yanısıra beş yıldır turizm sektöründe ve ortak-yönetici olarak Academy Travel Service bünyesinde kariyerini sürdürmektedir ve CTM (Certified Travel Manager, sertifikalı turizm yöneticisi) lisansına sahiptir.

Aynı zamanda bir otomobil tutkunu olan Varol Karslıoğlu, uzun yıllardır otomobil sektöründe yazarlık yapmış olup yazılarına, autoandroad.com adlı bloğunda ve TAYSAD (Türkiye Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) dergisinde devam etmektedir.

Kanadalı Türklerin bu ülkedeki toplumsal çalışmalarına, Ankara Kitaplığı Vakfı Başkan Yardımcısı ve TEPAC Derneği (Turkish Entrepreneurs and Professionals’ Association of Canada) yönetim kurulu üyesi olarak katda bulunmaktadır.

Ailesi ile birlikte Burlington, Ontario’da yaşayan Karslıoğlu, ana dili Türkçe’nin yanısıra, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Michael Vourakes
Michael VourakesEğitim Danışmanı
Michael Vourakes kendi danışmanlık şirketi Pracademica’nın yanıasıra, Ontario’daki özel eğitim kurumlarımında yönetici-danışman olarak görev yapmaktadır. Pracademica’nın Yönetim kurulu Başkanı olarak yaşam boyu öğrenime ve eğitime inanmaktadır. Eğitim ve turizm alanında uzun yıllara dayanan bir deneyim sahibidir.

Pracademica’yı kurmadan önce, Temmuz 2013 itibariyle Ontario’daki Centennial Koleji İşletme Bölümü Dekanı olan Vourakes, bu kurumda, Mayıs 2009 ve Eylül 2011 arasında bölüm başkanı olarak görev yapmıştır.
Wayne Devlet Üniversitesi’nde işletme masteri yapmış ve Windsor Üniversitesi Ticaret Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmuştur.

1998’den 2005 yılına kadar olan, St Clair Koleji’ndeki eğitim ve turizm alanındaki çalışması ve deneyimleri, Turizm Bölümü başkanlığı ve İş ve Teknoloji Bölümü dekanlığını ve son olarak inovasyon ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcılığını kapsamaktadır. Windsor Üniversitesi, Centennial Koleji ve St Clair Koleji’nde öğretim üyesi olarak da görev yapmıştır.
Michael, kolejin stratejik planlaması, geliştirilmesi, ve uygulanmasından sorumlu olup görev alanı; 80 tam zamanlı programın izlenmesini ve kolejin büyümesini, öğrenci ve çalışanların memnuniyetini ve kurumun mali devamlılığını sağlayacak yeni programlar geliştirmeyi de kapsamaktadır. Michael bu dönemde, 30 milyon doları aşkın bir bütçe ve 400’den fazla akademik kadro, destek elemanı ve idari işler ekibinin yönetimini üstlenmiştir.

Michael ayrıca Winsor Üniversitesi İşletme Fakültesi, Centennial Koleji and at St. Clair Koleji’nde liderlik ve girişimcilik üzerine dersler vermiştir.
Akademik ve profesyonel başarıları arasında, St. Clair Koleji Eğitimde Mükemmellik Ödülü (1992) ve Turizm Elçiliği Ödülü (2011) ve eğitimde etik kuralları kapsayan, Centennial Koleji “Başkanlık Ruhu” ödülü yer almaktadır.
2013 yılında geliştirilmesine katkıda bulunduğu, Business Capstone (İşletmenin Üsttaşı) dersi nedeniyle, Başkanlık İnovasyon ödülünü kazanmıştır.

Michael bir dünya vatandaşı olarak eski ve şimdiki öğrencilerine hizmet etmekten gurur duymaktadır.

Şehnaz Agduk
Şehnaz AgdukAcademy Travels Direktörü ve Eğitim Danışmanı
Şehnaz Agduk, Academy Travels’ın Direktörü ve kurucu ortağı ve ayrıca Nova Scola’nın eğitim danışmanıdır. Academy Travels’ı 2010 yılında Kanada’da kurmuştur. Avrupa, Doğu Akdeniz ve Kuzey Amerika tur operasyonlarında 17 yıllık deneyime sahiptir. Kutsal Topraklar (Holy Land) gezileri, trekking, dağcılık, dağ bisikleti, sinema ve belgesel film yapımları, charter ve otel rezervasyonları, Türkiye gezileri dahil çeşitli turlar tasarlama, planlama, satış ve işletmede geniş deneyimle birlikte ürün ve endüstri bilgisine sahiptir. Yunanistan, Mısır, İsrail, Ürdün, Suriye, Avrupa ülkeleri ve Kuzey Amerika’da pek çok tur düzenlemiştir.
Academy Travel Service, Nova Scola’nın stratejik ortağı olup her iki şirket, yaz okulları ve diğer eğitim organizasyonlarında birlikte çalışmaktadır.

Türkiye Temsilciliğimiz

Haldun Özbak
Haldun ÖzbakTürkiye Temsilcisi
Orta ve lise öğrenimini Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

On yıllık ulusal-uluslararası bankacılık deneyiminin ardından 20 yıl boyunca Leasing ve Factoring firmasında genel müdürlük ünvanıyla, finans sektöründeki kariyerini sürdürmüştür. 30 yıllık ekonomi deneyimi boyunca, alanında düzenlenen kurum içi/dışı birçok sunum ve seminerde konuşmacı ve eğitmen olarak yer almıştır. 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi (BÜYEM) İkinci Bahar Akademi, Sosyal Bilimler programında; tarih, sosyoloji, psikoloji ve felsefe dersleri alarak mezuniyet sertifikası almaya hak kazanmıştır.

2008 yılında İstanbul Yelken Kulübü’nde ileri seviyede yelken eğitimi almış, amatör denizcilik belgesini kazanmıştır. Denize ve yelkene olan sevdası artarak devam etmektedir.

Ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. İngilizce bilmektedir.