Kanada Eğitim Danışmanlığı

Nova Scola’nın asıl amacı, Kanada’da eğitim konusunda danışmanlık hizmetleri vermektir. Göçmenlik ve vatandaşlık konusunu bilgi amaçlı olarak kısaca sizinle paylaşırken özellikle vurgulamak isteriz ki bu açıklamalar; bizim aracılığımızla Kanada’ya eğitim için gelen öğrencilere sürekli oturma ve çalışma izni sağlama (permanent residency), Kanada vatandaşlığını kazandırma, ya da bu öğrencilere Kanada’da iş bulma konusunda bir vaat değildir. Öğrenciler bu hedeflere öncelikle kendi çabalarıyla, sıkı ve disiplinli bir çalışmanın sonucunda ve Kanada göçmenlik mevzuatındaki koşulları yerine getirerek ulaşabilirler. Kanada’da her düzeyde öğrenim görmek, sürekli oturma ve çalışma izni için bir garanti değildir.

Göçmenlik ve vatandaşlık başvurularının kabulünde son söz Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı’na (CIC) aittir.

Nova Scola, Kanada ve Ontario Eyaleti yasalarına bağlı bir kuruluş olarak yanıltıcı bilgi vermeme konusunda çok hassas davranmaktadır. Göçmenlik başvurusu söz konusu olduğunda sizi, bu konuda yetkili bir göçmenlik danışmanına ya da avukata yönlendirebiliriz. Bununla birlikte, Kanada göçmenliği ya da vatandaşlığı için başvuruda bulunurken bir aracı kullanmak zorunda olmadığınızı ve başvurunuzu doğrudan CIC’ye yapabileceğinizi hatırlatırız.

Göçmenlik ve vatandaşlık konularında en doğru ve güncel bilgiler için en güvenilir kaynak Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı’nın web sitesidir. http://www.cic.gc.ca