kanada-kolej-egitimi

Kanada Kolej Eğitimi

Kanada Kolej Eğitimi

Kolejler, Kanada eğitim sisteminin önemli bir parçasıdır. Altı aydan dört yıla kadar değişen çeşitli sertifika ve diploma programları ile, Kanada’da geçerli bir mesleğe sahip olmak için üniversiteye göre, daha pratik ve hızlı bir alternatiftir.

Eğer İngilizceniz yeterli bir düzeyde ise (ki bu IELTS veya TOEFL sınavıyla değerlendirilir) Kanada’ya gelip doğrudan koleje gidebilirsiniz. Üniversiteler için gerekli olan denklik belgesini kolejlerin istememesi, Kanada’da eğitiminize devam ederken size maliyet avantajı ve zaman tasarrufu sağlar. Eğer İngilizce düzeyiniz yeterli değil ise, önce bağımsız bir dil okuluna, ya da kolejin kendi bünyesindeki dil okuluna kaydolabilir ve İngilizce programınızı başarıyla tamamladıktan sonra, kolej eğitiminize başlayabilirsiniz.

Kolej ya da üniversitede eğitime devam edebilmeniz için genellikle bir akedemik yılı (takriben dokuuz ay) kapsayan bir dil programını tamamlamanız gerekir. Temsilcisi olduğumuz ILSC’nin anlaşmalı olduğu Kanada ve ABD’deki pek çok üniversiteye, bu okluldaki İngilizce programını tamamladıktan sonra sınavsız olarak geçebilirsiniz.

Temsilcisi olduğumuz Lambton Koleji, 50 yılı aşkın geçmişiyle, özellikle hızlı ve ekonomik ve kolej eğitiminden sonra Kanada’da iş sahibi olarak önce göçmenlik, sonra da vatandaşlık statüsü elde etmek isteyen öğrenciler için gözden kaçırılmayacak bir seçimdir.

Kolej ve programlar için, okulun web sitesini ziyaret ediniz:

http://www.lambtoncollege.ca

Kolej eğitimi ile ilgili, sizin koşullarınıza uygun, daha ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçiniz.