Kanada’da İngilizce konuşan en eski şehri seçmeye ne dersiniz? Halifaks, Atlantik Okyanusunda ılıman bir iklime ve gençlerin isteyebileceği tüm olanaklara sahip, kompakt ve yaşam kalitesi yüksek bir şehirdir. Üç üniversite ve 35 bin öğrenci bu şehre dinamizm ve renklilik katmaktadır.

 

1983 yılında kurulan International Language Institute (ILI) kısa zamanda Kanada’nın önde gelen özel dil eğitim kurumlarından biri oldu. 1983’ten bu yana binlerce uluslararası öğrenci, İngilizce öğrenmek, Üniversiteye veya TOEFL veya IELTS sınavlarına hazırlanmak için ILI’yi seçti.

ILI, Yetişkinlere Dil Öğretimi sertifikası olan CELTA’yı sunan Kuzey Amerika’daki ilk sertifikalı Cambridge öğretmenlik eğitim merkeziydi.

ILI, TESL Canada’nın bir üyesidir. CELTA eğitimli öğretmenler, ILI’nin eğitim programlarının bir özelliğidir. (Bakınız: www.tesl.ca)

Resmi anlaşmalar uyarınca, ILI’nın Üniversite Hazırlık programları, Atlantik Kanada’daki bazı önde gelen kolej ve üniversitelerde resmi bir TOEFL veya IELTS puanı yerine kabul edildiğinden bu okullara sınavsız geçiş yapmak mümkün.

2005 yılında, ILI, dil eğitim programları ve hizmetlerinin sunumunda kalite ve yenilik için Kanada Dil Konseyi’nin Lynn Howes Ödülü’ne layık görülmüştür.

ILI, yabancı Eğitim Bakanlıkları, eğitim konseyleri ve Abu Dabi Eğitim Konseyi, Suudi Arabistan’ın Eğitim Hizmetleri Akademik Şirketi, özel Japon liseleri ve Kore’nin gençlik eğitimi programları gibi üniversiteler tarafından desteklenen öğrenciler için tatil eğitimi programları yürütmektedir.

ILI eğitmenleri, Kanada’daki dil eğitimi endüstrisinin gelişiminde çeşitli büyük roller oynamıştır.

 

ILI, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı (CIC) yönetmeliği uyarınca tanımlanmış bir eğitim kurumudur. (DLI) Bu tanıma sahip olması sayesinde ILI, Kanada’da uzun süreli eğitime gelecek uluslararası öğrencilere Kabul Mektupları (LoA) verme yetkisine sahiptir.

Daha fazla bilgi için: www.ili.ca