Kanada’ya göçmen olarak gelmek ve burada yeni bir hayat kurmak isteyenlerin seçebileceği yasal ve en güvenilir yollardan bir tanesi Kanada’da öngörülen sürelerde College eğitimi almak ve bundan sonra ki yasal süreçleri takip ederek göçmen olarak kalmaktır.Kanada’ da eğitim odaklı göçmenlik fırsatından faydalanabilmenin temel şartı; Kanada’ da minimum 2 senelik bir akademik eğitim programını tamamlamaktır. Bu programlar 2 senelik önlisans, lisans tamamlama, yüksek lisans veya hükümetin kalifiyeli göçmenlik alımına yönelik hazırladığı mesleki eğitim olan 2 senelik Postgraduate sertifikası programlarıdır. Bu programlarda co-op yani maaşlı staj  yapabileceğiniz eğitim imkanları da bulunmaktadır. Önemle dikkat etmek gerekir ki 2 seneden az süreli olan programlar kişilere göçmenlik imkanı sağlamazlar. Bu nedenle programın süresi ve niteliği hakkında doğru bilgi aldığınızdan emin olmanız çok önemlidir.

 

Bu ihtimali değerlendirmek isteyenler için öğrencilerimiz için en çok tercih edilen okullardan birisi olan Greystone College’ı önermekteyiz. Greystone College, Toronto şehir merkezinde olduğundan eğitimizi alırken bir yandan Toronto şehir hayatını yaşama, çok uluslu olan bu güzel şehirde okuldan çıkar çıkmaz şehir aktivitelerine katılma fırsatı bulursunuz. Ayrıa hemen metro girişi hizasında bulunan okula ulaşımda oldukça kolay ve zahmetsizdir. Toronto gibi metropol özelliği taşıyan şehirlerde  Greystone College , direk olarak yine Kanada’nın en çok talep edilen dil okullarından birisi ILSC ile bağlantılı olup, bu sayede ingilizce yeterliliği olmayan öğrenciler önce ILSC’de dil eğitimlerini tamamlayarak daha sonrasında buradan direk olarak ayrıca bir sınava gerek kalmaksızın Greystone College’da olan eğitimlerine devam edebilme olanağı bulurlar.

 

Diğer College’ların aksine Greystone College 2 senelik sertifika programları için IELTS’ten 5.0 skorunu kabul etmektedir. Bu sayede daha yüksek IELTS skorlarına erişmek ve ardından College sürecine başlayabilmek için zaman ve paranızı daha tasarruflu kullanarak, bunun yerine kısa sürede sizi asıl hedefinize ulaştıracak College eğitiminize başlama imkanına sahip olursunuz.

Greystone College ayrıca sunmakta olduğu co-op yani staj imkanı sunan program seçenekleri ile Kanada’da  size çalışma hayatına giriş kapısını açmaktadır. Stajınız ile birlikte Kanada çalışma kültürünü görerek , iş hayatına uyum sağlama sürecinizi hızlandırırsınız, aynı zamanda staj yapmak size özgeçmişinizde yer alacak iyi bir referans kazandırmış olur. Ayrıca önemle belirtmek gerekir ki, kişinin başarısı ve uyumu ile doğru orantılı olarak staj sonrası, staj yapılan şirkette çalışmaya tam zamanlı olarak devam edenlerin sayısı hiç te azımsanmayacak sayıdadır.

Sunduğu programların çeşitliliği, fiyatları ve co-op seçenekleri ile Greystone College öğrenciler için oldukça avantajlı imkanlar sunar. Sizde bu avantajlardan faydalanmak için bizimle iletişime geçerek Ücretsiz eğitim danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için ; info@novascola.com