Birkaç yıl öncesine kadar zor ve pahalı bir alternatif olarak görünen “yurtdışında dil eğitimi alma” fikri, artık değişen dünya ile birlikte artık neredeyse bir zorunluluk. Kimileri üniversiteye başlamadan önce hazırlık okumak yerine yurtdışında İngilizce öğrenmeyi tercih ederken, kimleri ise üniversite sonrası iş hayatına daha iyi şartlar altında başlayabilmek için yurtdışını tercih ediyor. Zira; bir dile ne kadar maruz kalırsanız o dili öğrenmenin daha kolay olduğu bilimsel bir gerçek iken aynı zamanda Türkiye’de dil okullarının maliyeti de dikkate alındığında bu kararı almak kolaylaşıyor.

Bu kararı almak; maddi imkanların ölçüsü ve tercih edilen çalışma alanı gibi bir çok değişkene bağlı olsa da, öncelikli istek elbette ki uygun bir bütçe ile kaliteli bir eğitim alabilmek. Kaliteli eğitim denilince akla oldukça pahalı okullar gelse de, gururla söylüyoruz ki; aksini deneyimlemek Kanada’da da pekala mümkün. Önemli olan öğrencinin ihtiyacını belirlemek ve bu ihtiyaç ile birlikte doğru alternatifleri sunabilmek. Bu nokta da tecrübelerimiz ve öğrencilerimizden aldığımız geri bildirimlere dayanarak sizlerle ILSC (International Language Schools of Canada) Okullarını tanıtmak istiyoruz.

ILSC bir dil okulu olarak öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik programlarının çokluğu ile dikkat çeker. En popüler olanları IELTS, TOFEL sınavlarına hazırlık, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Genel İngilizce, gibi kurslar olsa da , ILSC bundan çok daha fazlası olan 130 adet kurs çeşidini alternatif olarak öğrencilerine sunabilme özelliğine sahip bir okuldur. ILSC’yi diğer okullardan ayıran ve öğrenci memnuniyetini bu denli yüksek tutan en önemli etken ise her bir kursun ana dersler ve seçmeliler olarak ikiye ayrıldığı sistemidir. Bu sistem ile öğrenciler ana dersler ile İngilizcelerini geliştirirlerken, kendilerini daha zayıf hissettikleri “speaking” “ grammer” veya “writing” gibi alanlarda ek ders seçerek bu derslerin sayılarını arttırıp dil yeteneklerini ilerletirken , yine isterlerse kendi alanları ile ilgili” bussiness vocabulary” “ presentation skills” “ public speaking” gibi konularda da seçmeli dersler alarak kendilerini geliştirebilirler. Özet olarak ILSC zorunlu bilgileri ana ders olarak verir ve ardından öğrencinin eğitimini kendi ihtiyacı doğrultusunda seçmesini ve şekillendirmesini sağlayan harika bir formül ile hizmet veren oldukça başarılı bir okuldur. Okulun şehir merkezinde olması ve ulaşımın kolay olması sayesinde, eğitim süresince öğrencilerin şehri ve Kanada’nın renkli kültürünü yakından tanımalarına olanak sağlaması ise bu okulun diğer özellikleri arasında yer alır.

Yabancı dil eğitiminin küçük yaşlarda başladığı Türkiye’de, yurtdışında dil öğrenmek İngilizce’ye olan hakimiyeti arttırırken aynı zamanda öğrencilerin kişisel gelişimi üzerinde çok olumlu etkiler yarattığı tartışmasız bir gerçektir. Bu nedenle biliyoruz ki artık velililer ve öğrenciler lise/üniversite dönemlerinden itibaren bu alternatifi yakından takip etmekteler. Bu nedenle tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki; pahalı dil okulları yerine herkesin ihtiyacına yönelik kaliteli bir eğitimi karşılanabilir fiyatlarda almak isterseniz; ILSC’yi  bu alternatifler arasında listenizin başına gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Kanada menşeli firmamız ile öğrencilerimize Kanada’da bire bir hizmet verme ve  güzel deneyimlerle dolu bir eğitim dönemi geçirmelerine yardımcı oluyoruz. ILSC ve diğer konularda daha fazla bilgi alabilmek için, ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz  www.novascola.com internet sitemizi ziyaret edebilir veya  1 (416) 657-8777 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.