Upper Canada College (UCC) 1829 yılında kurulmuş olup, Ontario eyaletinin en eski, Kanada’nın ise ülke çapında en eski .üçüncü okulu olma özelliğini taşımaktadır. Eski ve köklü bir geleneğe sahip olan bu kurum, Kuzey Amerika’nın  en iyi bağımsız okullarından biri olarak kabul edilmektedir. İngiliz modeli esas alınarak kurulan UCC, yine bu sistem üzerinde geliştirilmiş oldukça başarılı bir eğitim sunmaktadır.

UCC, dünyanın etnik çeşitlilik ve güvenlik açısından en gözde şehirlerinden biri olan Toronto ‘nın merkezinde yer alır. Okul , anaokulundan başlayarak  12. Sınıfa kadar eğitim  vermekte olup , içinde bulunduğumuz ders yılında,  1,160 öğrenciyi bünyesinde bulundurmaktadır. Okul sadece erkek öğrencil kabul etmekte ve 8. Sınıftan itibaren yatılı olabilme seçeneği sunmaktadır

UCC’nin ana kampüsü Toronoto’nun en seçkin semtlerinden birinde olup , binalarından, sosyal yatakhanesine, spor salonlarından dersliklerine tüm birimleriyle tarihi ve köklü bir okulun tüm ihtişamına sahiptir.Tarihi mimarisi ile ana binası, hokey alanı, iki büyük kütüphane, modern bilim ve teknoloji laboratuvarları ve geniş açık alanları ile eşsiz olanakları öğrencilerine yaşatma fırsatı taşımaktadır. Toronto’daki ana kampüse ilaveten, şehrin kuzeyindeki 400 dönümlük doğa alanına sahiptirve öğrenciler burada bir çok etkinliğe katılabilirler.Upper Canada College’ı bu denli başarılı ve prestijli  kılan esas neden, okulun sunmayı taahhüt ettiği; bireyselleşmiş öğrenmeye dayalı “ küçük okul” yaklaşımı ile birlikte “büyük okul” fırsatları ve imkanlarını bir arada öğrenciye yaşatmayı amaçlayan eğitim sistemidir. Köklü bir okul olması nedeni ile eski gelenekleri yaşatmaya devam ederken aynı zamanda eğitim ve toplumda ki son yenilikleri de yakından takip ederek hepsini harmanlar. Okulda değişik kültürlerden gelen öğrencilerin bireysel kişiliklerini, tarih, caz ya da spor gibi önemli tutkularını geliştirmeleri için birçok olanak bulunmakla birlikte;  UCC bu konuda her zaman öğrencilerine teşvik edici olanaklar sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerinin uluslararası geziler hem de yerel insiyatiflerle etkileşim içerisinde olması ve bu sayede kişiliklerinin gelişmesi UCC’in önemsediği bir diğer konudur.

Kanada’nın bu en prestijli ve yetkin okulundan mezun olan öğrenciler hem Ontario Ortaöğretim Diploması hem de Uluslararası Bakalorya Diploması almaya hak kazanırlar. Gayet açık bir şekilde söylenebilir ki, vermiş olduğu kaliteli eğitim ve bilinirliği sayesinde bu liseden mezun olan öğrencilerin dünyanın en iyi ve tanınmış üniversitelerine kabul edilme şansları oldukça yüksektir.  Üniversite eğitiminin neredeyse birebir lise eğitimine bağlı olduğu Kanada’da bu kadar prestijli bir liseden mezun olmak Amerika ve Kanada’nın dünyaca tanınan üniversitelerinin kapısını açmayı sağlamaktadır.

Upper Canada College mezunları arasında çok sayıda , ünlü politikacı, akademisyen, iş dünyası lideri, sanatçı ve olimpiyat şampiyonları bulunmaktadır. Siz de bu prestijli okulda eğitim almak, başvuru tarihleri ve şartlarını öğrenmek için bizimle en kısa sürede iletişime geçerek,  danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

İletişim için; info@novascola.com.